• ČLÁNKY

ŽIVOT NA ŠKOLSKOM DVORE

27. júna 2016

Vážení rodičia, milí žiaci!

Prázdniny už klopú na dvere a možno vás napadne, že ako dobre – konečne si oddýchneme a do školy sa vrátime až v septembri. Bežne to tak chodí, no tento rok nás čaká ešte kopec roboty aj počas letných mesiacov. Naša škola totiž požiadala Nadáciu Volkswagen Slovakia o poskytnutie grantu na úpravu školského dvora. Ide o úpravu do takej podoby, aby ho bolo možné využívať viac pre vás – žiakov našej školy. Počas vyučovania, prestávok, spania v škole, či iných víkendových akcií. Je to aj vaša škola. Trávite v nej veľa svojho času a malo by vám záležať na tom, aby ten čas bol príjemnejší a zaujímavejší. Zídu sa nám všetky pracovité ruky – tak neváhajte a zapojte sa. Záujemcovia – kontaktujte p. uč. Slesárovú, prípadne ostatných členov pedagogického zboru. Tešíme sa na vašu ochotu a pomoc!

Informácie o priebehu projektu, ako aj fotografie z aktivít súvisiacich s projektom nájdete tu na stránkach našej školy, v záložke „PROJEKT VOLKSWAGEN“.

28. júna 2016

Tesne pred ukončením školského roka sa nám podarila zorganizovať prvá brigáda na školskom dvore, do ktorej sa zapojili žiaci siedmeho a ôsmeho ročníka. Odstránili burinu z políčka, kam plánujeme vysadiť ďalšie druhy byliniek a vytvoriť náučnú plochu bylinkovej záhradky. Vyznačili miesto a pripravili už zopár jám pre výsadbu vždyzelených drevín, ktoré budú zdobiť nudný pás popri spojovacej chodbe. Ďakujeme za pomoc a nezabudnite, že s brigádami pokračujeme aj v júli!

prezrite si fotogalériu

4. júla 2016

Pázdniny už začali, no naši žiaci nelenia. Prišli pomôcť malí i veľkí. Veď čo sa budú doma nudiť. Sami dobre vedia, že všetká námaha prinesie svoje ovocie a už od jesene budúceho školského roka budú môcť tráviť čas v príjemnom prostredí vynoveného školského dvora. Programom brigády bola opäť príprava jám pre budúci živý plot a tiež pomoc s nosením nových dlaždíc do bylinkovej záhradky. Staré tehly sa začali rozpadávať, ale využijeme ich ešte pri budovaní kompostoviska, prípadne vyvýšeného záhona. Mladší pleli zaburinené záhony a poznávali pritom nové rastlinky. Počasie nám prialo a našťastie sa okolo obeda trošku zamračilo, takže nebolo príliš horúco. Ďakujeme naším pomocníkom - odmenou im bol príjemne a zmysluplne využitý čas v kruhu kamarátov.

prezrite si fotogalériu